Sıkça sorulan sorular

Peteklerin Altı Neden Isınmıyor?

Peteklerin altı neden ısınmıyor ! Günümüzün en çok kullanılan doğalgaz sistemleri; bugün ısınmak için birçok bölgede ve yerleşim yerlerinde doğalgaz yardımı ile kalorifer sistemlerinden faydalanılmaktadır. Bahsettiğimiz konuların yanı sıra ise kalorifer sistemlerinin verdiği sıcaklıkları! muhafaza eden ve odaların ısınmasını sağlayan peteklerin verimli bir şekilde çalışması da önemli konular arasında yer almaktadır.

Peteklerin Altı Isınmıyor! Ne Yapmalıyım?

Bu tür konularda ise bazı tabakaların oluşması ya da pisliklerin meydana geldiği durumlarda ise içerde dolaşan sıcak su peteklerin bazı kısımlarına da ulaşamayabilmektedir. Bu tür konulardan sonra ise kullanıcılar peteklerin bazı bölümlerinde ısı olmadığını da gerebilmektedirler. Örnek olarak ise peteğin üstü sıcak altı soğuk gibi sorunlar ve konular ile de karşılaşmak mümkün olabiliyor. Oluşan hava boşlukları ya da bazı tabakalar nedeniyle tıkanıklar sayesinde peteklerin bazı kısımlarına sıcak su ulaşamadığı için bu bölgelerde bir ısınmada söz konusu olmayabilmektedir.

Peteğin üstü sıcak altı soğuk ya da tam tersi gibi konular ile karşı karşıya kalan konular ile beraber sizlerde bu konularda artık bir bakıma ve temizlenme konusunda da yardım ve destek alabilmek içi yetkili bir servise de başvurabilirsiniz. Bahsettiğimiz konularda sizlerde uzun yıllardan beri kullandığınız kalorifer sistemleriniz içinde destek alabileceğiniz gibi yeni karşılaştığınız ısınma sorunları içinde bu firmalardan faydalanarak destek alabilirsiniz. Verimli bir ısınma sistemi için de günümüzde hizmet veren uzman ve tecrübe sahibi kişilerden de faydalanabilirsiniz diye de düşünüyorum.

Peteklerin altı neden ısınmıyor

Peteklerin altı neden ısınmıyor

Peteklerin alt kısmı neden soğuk olur?

Tesisatın içine birikmiş kirler tortular ve diğer maddelerden dolayı peteklerin alt kısmı soğuk olur çünkü su dolaşım sağlayamadığı için oraya ulaşamaz bu yüzden alt kısımlar soğuk olur. Firmamız makineli petek temizliği yapmaktadır tesisatın içinde biriken pislikleri kimyasallarla tesisatın dışına çıkarılmaktadır.

Soğukluğun nedeni kirliliktir bunuda ancak profesyonel bir firma tarafından petek temizleme işlemlerinin yapılması uygun olacaktır. Çözüm Merkezi olarak tesisatın içindeki kiri , pası , tortuyu özel makinelerle yok ediyoruz. Kampanyalı fiyatlarımızdan faydalanmak için bizleri arayınız. Sizinde ısı sorunlarınız varsa size en yakın servis telefon numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Peteklerin Üstü Sıcak Altı Soğuk

Kalorifer sistemleri günümüzde doğalgaz hizmeti verilen bölgelerde de tercih edilen ve en ideal ısıtma tercihleri arasında yer alan hususlar olarak bilinmektedir. Bu tür konularda ise kaloriferlerin ve peteklerin bakımı da ayrı bir önem taşıyan ve verimli bir şekilde de ısınma hizmeti lamamız içinde gerekli hususlar olarak da bilinmektedir. Özellikle dikkat edilmesi gereken konu uzun yıllar kullanılan ve bakımı yapılmayan konularda ise peteklerin yeterince ısınmaması gibi konularda gün yüzüne çıkabilmektedir.

Kalorifer sistemleri günümüzde binlerce kişinin de tercih ettiği ısıtma sistemleri olarak bilinmektedir. Yeterince bakımı yapılmayan ve uzun yıllar kullanılan peteklerde ise peteklerin altı ısınmıyor gibi sorunları olan bireylerde bulunmaktadır. Fakat az öncede bahsettiğimiz gibi bakımı ve düzenli bir şekilde temizliği de önem taşımaktadır.

Aynı zamanda da az öncede bahsettiğimiz konularda kalorifer tesisat borularının ve peteklerinde bakımından sorumlu olan kişiler bu cihazlardan en yüksek derecede ve en verimli şekilde faydalanmaları için petek ve kalorifer tesisatlarını da bakımına önem göstermektedirler.

 Peteklerin Altı Neden Isınmıyor Ne Yapmalıyım?

diyen bireyler bu tür konular uzman ve profesyonel hizmet veren firmalardan da destek alabilir ve bakım ve temizlik konusunda da en kaliteli şekilde çözüm üretebilmektedirler. En verimli ısınma ve sağlıklı bir kalorifer sistemleri içinde bu tür konularda önem taşıyan hususlar arasında da yer almaktadır.

Peteklerin Altı Soğuk Petekler kalorifer sistemlerin faydalanan ve ısınma olarak kaloriferlerden yararlanan kişilerin ihtiyaç duydukları cihazlar arasında yer almaktadır. İş yerlerinde ya da evlerin bölümlerinde var olan kalorifer petekleri sayesinde evinimizin ya da içinde bulunduğumuz ortamın tüm odaları ve bölgelerinde de ortalama bir sıcaklığa da ulaşmak mümkün olabilmektedir.

Bu tür konularda ise kalorifer sistemlerinin ya da peteklerin içindeki hava boşluklarını giderilmesi ya da zaman ile pisliklerden oluşan ya da kireçlerden meydana gelen petek içlerindeki katmanların ve tabakalarında çözümlenmesi de gerekmektedir. Çünkü bu tür katmanlar sıcak suyun peteklerin içine iyi bir şekilde nüfus etmesini ve sıcak su ile petek arasında da bir tabakanın meydana gelmemesi de önemlidir.

Bu tür konular ile karşılaşılan kişiler ise genellik ile peteklerin yeterince ısı vermediğinden de şikâyetçi olabilmektedirler. Bu tür sorunlar ise peteklerin altı soğuk ya da iyi bir ısı vermiyor şeklinde de şikâyetler gelebilmektedir. Aynı zamanda ise bu tür konularda hizmet veren ve kalorifer ve peteklerin iç kısımlarındaki engellerinde giderilmesinde yardımcı olan firmalardan da faydalanabilirsiniz.

Bunların yanı sıra ise peteklerin altı soğuk diyen kişilerinde bu tür bir sorun ile de karşılaştıkları mutlak bir sonuç olarak da karşımıza çıkabilmektedir. Sizlerde bahsettiğimiz konularda bir şikâyetiniz ya da sorununuz var ise konusunda uzman ve profesyonel bir şekilde hizmet veren firmalardan yardım alarak petek temizliği yaptırarak üstesinden gelebilirsiniz diye de düşünüyorum.

Yazar Hakkında

Uzmanist

Başarılı kimliğimizin arkasında duran yılların vermiş olduğu bilgi birikim ve doğru tespitlerimiz aktif rol almaktadır.
Uzmanist Biz Kimiz ?
Uzmanist kombi Bakımı & Petek Temizleme Tecrübeli profesyonel ekip arkadaşlarımız her müşterimizin sorununu iyi analiz edip doğru müdahaleler yaparak her zaman %100 müşteri memnuniyeti gözetmektedir. 10 yılı aşkın süredir doğalgaz tesisat döşeme, kombi bakımı, petek temizleme, kombi tamiri gibi hizmetlerde yer alarak binlerce müşteri memnuniyeti sağlayarak yolumuza devam etmekteyiz.

Yorum Yap

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...