Genel

Petek Temizliği

petek temizliği
Yazar Uzmanist

Petek temizliği kimyasal makine sistemleri ile yapılmaktadır. İyi ısıtmayan petekleri en kısa sürede temizletmeniz gerekmektedir. Profesyonel olarak İstanbul bölgelerine tesisat temizliği yapan firmamızı arayarak randevu talep edebilirsiniz.

Petek Temizliği Yaptırmayı Neden Tercih Etmeliyim!

Petek temizliği kullanılan suya bağlı olarak kirlilikler meydana gelmektedir. Tıkalı petek hatlarında su iyi dönüşüm sağlayamaz bu yüzden iyi ısı vermez özellikle bu durum son peteğin alt kısımlarında gözlemlenmektedir. Müşterilerimiz kombi bakımı ile petek temizliğini bir birinden farklı olduğunu bilmemektedir. Kombi bakımı yaptırarak ısınma sorunlarından kurtulmanız pek sağlıklı değildir. Kombi bakımı, Petek temizliği ve tesisat temizliğini şirketimiz tarafından yapılmaktadır.

Petek Temizliği Yaptırarak Tasarruf Edin

Kalorifer peteklerinizi 2 yılda bir temizleterek %30 doğal gaz faturanızdan tasaruf edebilirsiniz. Son teknoloji cihazlar aracılığı ile hiç bir yeri kirletmeden kolayca peteklerinizi temizliyoruz. Petek temizliği en az 2 ve ya 3 yılda bir yapılması gereken önemli bir işlemdir.

Kalorifer ve doğalgaz petekleri zamanla içlerinde oluşan kurum ve tortular sebebi ile ısıyı tam performanslı dağıtamamaktadır. Bu nedenle peteklerin bir bölümü ısıyı vermekte zorlanır. Bu nedenle petek temizliği yaptırdığınız taktirde daha fazla ısınır ve az ödersiniz. Düşen ısıyı artırmak için kombinin derecesini artırmamız da yüksek faturalara sebep olmaktadır.

Petek Temizliği

Petek Temizliği

Petek Temizliği Yaptırmak İstiyorum

Bunların önüne geçmek için yapılacak işlem temizlik işlemidir. Petek temizliği işlemi profesyonel firmalar tarafından kısa sürede yapılmaktadır. Evde herhangi bir tadilat gerektirmeden kimyasal maddeler yardımıyla peteğin için temizlenmektedir. Temizlenen petek her zaman daha iyi ısı yaymaktadır. Bu sebeple yapıdaki petekler düzenli olarak temizlenmeli ve sıcak bir ortam sağlanmalıdır.

İşinin ehli bir tesisat firmasından yardım isteyerek bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Petek temizleme  2 yılda bir yenilenmesi gereken bir işlemdir. Kalorifer ve doğalgazda ısınmak için kullanılan petekler yaz aylarında uzun süre kullanamadıkları için kurum oluşturabilirler. Bunun yanında petekte oluşan tortulların peteğin ısısını düşürmektedir.

Tıkanıklıkların oluşumunu engeller. Belirli aralıklarla petek temizliğinin yapılması gerekir. temizlik işlemleri teknolojinin gelişimi sayesinden hiçbir yer pislenmemektedir.

Artık petek temizleme için çağıracağınız tesisat firması elemanları kullandıkları özel makine ve kimyasal maddeler ! sayesinde tek bir peteğe takılan makineyle tüm petek tesisatının içerisini kolaylıkla temizleyebilmektedir. Herhangi bir sorun yaşadığınızda çalıştığınız firma verdiği hizmetle yardımınıza koşacaktır.

 

Yazar Hakkında

Uzmanist

Başarılı kimliğimizin arkasında duran yılların vermiş olduğu bilgi birikim ve doğru tespitlerimiz aktif rol almaktadır.
Uzmanist Biz Kimiz ?
Uzmanist kombi Bakımı & Petek Temizleme Tecrübeli profesyonel ekip arkadaşlarımız her müşterimizin sorununu iyi analiz edip doğru müdahaleler yaparak her zaman %100 müşteri memnuniyeti gözetmektedir. 10 yılı aşkın süredir doğalgaz tesisat döşeme, kombi bakımı, petek temizleme, kombi tamiri gibi hizmetlerde yer alarak binlerce müşteri memnuniyeti sağlayarak yolumuza devam etmekteyiz.

1 Yorum

Yorum Yap

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 3,50. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...