Sıkça sorulan sorular

Petek Temizliği Gereklimi?

Kalorifer peteklerimiz bulunduğumuz ortamı ısıtmamız için tasarlanmış önemli sistemlerdir. Peki sistemin verimli çalışması için gereksinimler nelerdir. Birincisi kombi, kazan, ve diğer ısıtma cihazlarının genel olarak sağlam olması ve düzgün çalışmasıdır. İkinci olarak sistemin gerektiği gibi temiz olmasıdır.

Kalorifer Sisteminin Çalışma Sıralaması

Kalorifer tesisatları içerisinde su dolaşım (sirkülasyon )yaparak bulunduğumuz ortamı sıcak hale getirir. Genel olarak bir sistemin çalışma sıralaması kombi yanma odasında doğalgaz tüketerek alev oluşturur eşanjörün içinde ısınan su anında peteklere çıkış yapar sonrasında sırasıyla 1.petek 2.petek … diğer peteklere dağılır. Sonrasında peteklere giden suyun dönüş aşaması yani giden suyun tekrar kombiye dönmesi gerekir. Sistemden dönen su kombinin alt bağlantısından kombinin içerisine giriş yapar ve sirkülasyon pompasına ulaşır. Pompa sistemden dönen suyu devir daim yapmaya yarayan bir kombi parçasıdır.

Petek Temizliği Gereklimi?

Peki Kalorifer Petek Temizliği Gereklimi?

Sistemin rahat çalışması ve en yüksek verimi elde edebilmemiz için kalorifer tesisatının temiz olması en başlı nedenlerdendir. Zamanla birçok neden dolayı çamurlaşan kirlenen kalorifer petekleri ve tesisat boruları suda oluşturduğu ağırlık sebebi ile devir daim in sağlıklı olmamasını sağlamaktadır. Eşanjör bölümünde ısınan su hızlı gidiş dönüş yapamadığından dolayı kombi çok kısa sürede çalışmasını durdurur. Sebebi ayarlamış olduğunuz sıcaklığı  peteklerde tam olarak hissedemez sadece kendi haznesindeki ısıttığı suyun yavaş olması sebebi ile hemen o sıcaklığa ulaşır. Aslında petekler daha ısınmamıştır, kalorifer peteklerinin alt kısımları soğuk, Peteklerin Altı Neden Isınmıyor? Sorusunu sormaya başladığımız an bu andır. Kombinin filtresinin tıkanması bunların cevabı olabilir. Birçok sebep sıralayabileceğimiz aslında son derece önemli ve gerekli olan ve kalorifer petek temizliği gereklimi? Sorusuna çok iyi cevap olacak sonuçtur.

Petek Temizliği Gereklimi

Uzmanist Petek Temizleme İstanbul Genelinde

Uzmanist Isıtma Çözümleri sunar; Borularınızın ve radyatörleriniz tıkanmış kanallarını açmak bizim işimizdir. Sisteminizin düzgün çalışmasını engelleyebilecek herhangi bir partikül ve çamurlaşma pisliğini temizlemek için ustalarımız en iyi petek temizliği hizmetini sunar.
Kalorifer petekleri ısıtma sisteminizi deneyimli ustalarımıza emanet ederek, sisteminizi en iyi en sağlıklı çalışacak düzeye getirin. Daha hızlı ısınmak ve daha düşük maliyetle ısınmak için Uzmanist petek temizleme firması güvenebilirsiniz. Kalite politikamız sayfamızda belirttiğimiz maddelere özen göstererek her müşterimizden en iyi geri dönüşler hedeflemekteyiz. Uzmanist kaliteli hizmet demektir. Özel petek temizleme makinalarımız, tam donanımlı tecrübeli servis personellerimiz, hızlı ve geniş servis ağlarımız sayesinde en kaliteli petek temizleme hizmetini sunmaktayız. İşlem öncesi ve sonrasında müşteri takip sistemimiz her bir müşterimizin kaydını saklayarak ileride tekrar hizmetimize ihtiyaç duyan değerli müşterilerimize indirimli fiyatlar sunmaktayız.

Yorum Yap

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...