Genel

Makine İle Petek Temizliği

Makine İle Petek Temizliği
Yazar Uzmanist

Makine ile petek temizliği yaygınlaşarak herkes tarafından kabul görmektedir. Her geçen gün teknoloji gelişmekte tüm sektörlerde işleri kolaştırmakta ve birçok konuda fayda sağlamaktadır. Petek temizliği işlemleri hakkında birçok yapılma tekniği bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi makine ile yapılan petek temizliği işlemidir. Günümüzde birçok petek temizleme şirketleri makineleri tercih ederek hem zaman kazanmakta hemde müşteri memnuniyeti açısından oldukça iyi sonuçlar elde etmektedirler. Genel olarak herkesin faydalı gördüğü bu işlemin yapılma tekniği açısından oldukça farklı farklı fikirler bulunmaktadır. Bu konuları tek tek ele alalım En önemli farklılıklar!.

  • Makine ile yapılan petek temizliği mi faydalı?
  • Kombiden yapılan petek temizliği mi daha faydalı?
  • Tek tek sökülerek yapılan petek temizliği mi faydalıdır?

    Makine İle Petek Temizliği

Sisteme her hangi bir petekten den bağlanabilir, kombinin alt kısım bağlantılarından da bağlanabilen basınçlı su devir daim makinesi içerisine ilaçlı su yada direk sade su ile sistemin tek tek yıkanmasını yada aynı anda tüm peteklerin yıkanmasını amaçlayan bir petek temizleme işlemidir. Fayda açısından bizimde tavsiye ettiğimiz bu yöntem gerek tüm tesisatın temizlenmesinde gerekse mekanın temiz kalmasında en önemli temizlik işlemidir. Petek temizliği nasıl yapılır? yazımızdan nasıl yapıldığı hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Kombiden Yapılan Petek Temizliği

Makine ihtiyacı duymadan yapılan bir temizlik işlemidir. Petek temizleme makineleri olmadan yapılır. Mekanda bulunan tahliye musluğu yada belirlenen bir peteğin tapası sökülerek yapılmaktadır. Kombi basıncı ile gönderilen suyun peteklerin temizlenmesi amaçlanır. Gerek etrafın kirlenme olasılıkları gerek iş yükünün fazla olması gerekse çok fayda getirmediğini düşündüğümüz bu işlemi firmamız yapmamaktadır.

Tek Tek Sökülerek Yapılan Petek Temizliği

Hiçbir cihaza ihtiyaç duyulmadan anahtar takımıyla yapılan tavsiye etmediğimiz bir temizlik yöntemidir. İsminden anlaşıldığı gibi peteklerin tek tek sökülerek temizlenmesi amaçlanır. Petek temizleme makinesi olmadan yapılan bu işlem günümüzde neredeyse kullanılmamaktadır. Sonuç olarak çok fayda getirmemesidir. Petek temizleme makinelerinin en büyük özelliği sadece peteklerin içerisini değil aynı zamanda petek boruları tesisatın içindeki tüm çamurlu atıkların temizlenmesini amaçlayarak tasarlanmıştır. Çok maliyetli olmadığından tek tek sökülerek petek temizliği yapılması neredeyse yok denilebilir.

Petek temizliği hakkında bilmeniz gereken diğer konuları diğer yazılarımızı ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Uzmanist

Başarılı kimliğimizin arkasında duran yılların vermiş olduğu bilgi birikim ve doğru tespitlerimiz aktif rol almaktadır.
Uzmanist Biz Kimiz ?
Uzmanist kombi Bakımı & Petek Temizleme Tecrübeli profesyonel ekip arkadaşlarımız her müşterimizin sorununu iyi analiz edip doğru müdahaleler yaparak her zaman %100 müşteri memnuniyeti gözetmektedir. 10 yılı aşkın süredir doğalgaz tesisat döşeme, kombi bakımı, petek temizleme, kombi tamiri gibi hizmetlerde yer alarak binlerce müşteri memnuniyeti sağlayarak yolumuza devam etmekteyiz.

Yorum Yap

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...