Genel

Kalorifer Peteklerinin Temizlenmesi

Kalorifer petek sistemi ısınmamızdaki en  pratik ve en temiz ısınma  işlemidir. Sistemin en verimli çalışmasını istememiz Kalorifer peteklerin temizlenmesi işleminden geçmektedir.

En Verimli Kalorifer Peteklerinin Temizlenmesi!

Günümüzde Birden fazla ısınma yöntemi bulunur bunlardan bir taneside kombi kalorifer petek sistemidir, Suyla çalışan bu sistem birçok eşya gibi bakıma ihtiyaç duymaktadır. Bakım kısmını açacak olursak eğer kullanmış olduğumuz kalorifer peteklerinin temizlenmesi işlemidir. Peki bu sistem nasıl neden bakıma ihtiyaç duyar? Bu yazımızda bu konuları ele alacağız.

Kalorifer peteklerin temizlenmesi

Tesisat boruları ve radyatör petekleri sistemi tamamlayan önemli elementlerdir. Sistemin içerisindeki suyu aylarca hatta kimi zaman yıllarca kullanmaktayız, suda bulunan birçok madde zamanla tesisatın da oluşturduğu maddeler le birleşince çamur gibi bir hale dönüşebiliyor. Bu ağır çamurlu su sistemin ağır çalışmasına filtre tıkanmalarına yol açtığından bunların temizlenmesine dışarıya tahliye edilmesi açısından bakıma ihtiyaç duyar. Bakım aşamasında bu çamurlu atıklar dışarıya tahliye edilir, sonrasında sistemi uzun süre sorunsuz çalışmasını sağlayacak temiz su verme işlemi sağlanır.

Kalorifer Peteklerinin Temizlenmesi Ne Zaman Yapılmalı?

Kalorifer Peteklerimi ne zaman temizletmeliyim? Sorusunun cevabını aslında mekanda bulunan sistem karar vermektedir. Sebebini açacak olursak her malzeme gibi kalorifer peteklerininin tesisat borularının hatta kombininde kalitesi bu konuda oldukça önemlidir. Genel olarak konuyu ele alalım! Sistemin kaliteli malzemeden oluşması bakır tesisat yada 1 sınıf kaliteli malzeme gibi içten çürüme olmaması yada gecikmesi sistemin çok daha geç kirlenmesinde etkili olmaktadır.

Kalorifer peteklerin temizlenmesi2

Bugüne kadar tecrübe ettiğimiz birçok mekan bulunmaktadır. Petek temizleme firmalarının da bazen karşılaştığı iyi kafiyeli petek temizleme ustalarının hemen sebebini bulduğu tesisatın kaliteli olması sistemin uzun süre temiz kalmasını işaret etmektedir. Kimi zaman gittiğimiz 2 yıllık bir kalorifer petek sisteminden oldukça fazla çamur gelmesi bazen de 10 yılı aşkın bir kalorifer tesisatından hiç çamur gelmemesi gibi tecrübeleri epeyce bir yaşadık. Bu sebebten dolayı kalorifer peteklerinin temizlenmesi ne zaman yapılır? sorusunun cevabını profesyonel petek temizleme firması olarak 2 yıl geçmiş bir sisteme sahipseniz, ve ısınma verimini üst seviyede alamıyorsanız test etmeniz yani kalorifer peteklerinin temizlenmesini talep edebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Uzmanist

Başarılı kimliğimizin arkasında duran yılların vermiş olduğu bilgi birikim ve doğru tespitlerimiz aktif rol almaktadır.
Uzmanist Biz Kimiz ?
Uzmanist kombi Bakımı & Petek Temizleme Tecrübeli profesyonel ekip arkadaşlarımız her müşterimizin sorununu iyi analiz edip doğru müdahaleler yaparak her zaman %100 müşteri memnuniyeti gözetmektedir. 10 yılı aşkın süredir doğalgaz tesisat döşeme, kombi bakımı, petek temizleme, kombi tamiri gibi hizmetlerde yer alarak binlerce müşteri memnuniyeti sağlayarak yolumuza devam etmekteyiz.

Yorum Yap

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...