Genel

Kalorifer Petek Temizliği

Yazar Uzmanist

Artık petekler ısıtmıyor değişelim demeyin. Kalorifer petek temizliği daha ilk günki gibi ısınmanızı sağlıyoruz. Özel cihazlar ve Petek temizleme kimyasalı malzemeleri ile peteklerinizi temizliyoruz.

İstanbul Kalorifer Petek Temizliği

Isıtma tesisat sistemleri kapalı sistem olmasından ve içinde ısı yayılımı için şebeke suyu kullanılmasından dolayı peteklerin içinin zamanla şebeke suyunda bulunan kireç, kir ve pas tarafından işgal edilerek, ısı yayamaz ve hatta kullanılamaz hale gelmemesi için yapılan bir temizliktir.

Genel Kalorifer Peteklerinin Temizlenmesi deki amaç ısıtma verimini arttırmaktır. Peteklerin kirlenmesinde sadece sorun şebeke suyundan gelen kir ve onun tortulaşması, çamurlaşması olsaydı çözüm kolay olabilirdi, ve hatta belki evde de bu temizlik uygulanabilirdi fakat asıl sorun kireç ve kirecin peteklerin iç yüzeyinde adeta bir zırh gibi tabaka oluşturmasından kaynaklanıyor.

Bu kireç tabakası enerjiyi tam olarak vermesini engelliyor peteklerin ve siz çok yakıt harcasanız dahi zamanla ev ısınmamaya başlıyor. Çünkü ısınan su kireçten geçip de evin içine yayılamıyor. Bir mm kireç tam %7 oranında verim kaybına neden oluyor yapılan araştırmalara göre.

Daha önceleri, kimyasallar kullanmadan, peteklerin içi açılır ve petekler basınçlı su ile teker teker yıkanarak temizliği yapılırmış. Bu yöntem hem kireç ve başka yüzeyi kaplayan tortulları çözmekten aciz hem de petek içine çok fazla oranda oksijen girmesine izin verdiğinden paslanmayı da hızlandıran bir temizlik yöntemiydi.

Kalorifer Petek Temizleme Önemi Nedir?

Şimdilerde ise kapalı tesisat sistemleri kapalı bir şekilde temizleniyor. Önce kimyasallar yardımıyla peteklerin içindeki kirler çamurlaşmış ve katılaşmış halden toz hale indirgeniyor. Ardından sisteme bağlanan bu iş için özel petek temizleme makinası suyu ısıtıp bir yandan da devirdaimde tutarak kendi içindeki filtre sayesinde temizliyor ve kiri içinde tutup, temiz suyu ise geriye gönderiyor. Ardından içine kimyasallar katılmış sıvı, PH düzenleyici yeni kimyasallarla eski değerlerine geri döndürülüyor ve böylece temizlik son bulmuş oluyor.

Bu iş 1-2 saat sürebiliyor ve neticesinde eskisi gibi ısıtan, boşuna para vermediğiniz şekilde bir sisteme sahip oluyorsunuz. Petek temizliği nde doğru kimyasal kullanımı büyük önem taşıyor ve firmaların kalitesini birbirinden ayıran büyük oranda kullandıkları kimyasallar oluyor. Çoğu kimyasal yapması gerekeni yapamadığından, doğru kimyasalların kullanılması büyük önem taşıyor.

 

Yazar Hakkında

Uzmanist

Başarılı kimliğimizin arkasında duran yılların vermiş olduğu bilgi birikim ve doğru tespitlerimiz aktif rol almaktadır.
Uzmanist Biz Kimiz ?
Uzmanist kombi Bakımı & Petek Temizleme Tecrübeli profesyonel ekip arkadaşlarımız her müşterimizin sorununu iyi analiz edip doğru müdahaleler yaparak her zaman %100 müşteri memnuniyeti gözetmektedir. 10 yılı aşkın süredir doğalgaz tesisat döşeme, kombi bakımı, petek temizleme, kombi tamiri gibi hizmetlerde yer alarak binlerce müşteri memnuniyeti sağlayarak yolumuza devam etmekteyiz.

Yorum Yap

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...